"BETSAFE/LIEPĀJA"

Sporta klubs ir dibināts 2006. gadā ar nosaukumu – “Liepājas Lauvas”. Pirmajā sezonā, cīņā par 3. vietu, tika atzīts “Barons/LMT” vienības pārākums, sērijā zaudējot ar 1-3. Galvenais treneris - Armands Misus.

2007./2008. gada sezonā, ceturtdaļfināla sērijā ar 0:2 komanda piekāpās “ASK Rīga” vienībai, kopvērtējumā ierindojoties 6. pozīcijā. Galvenais treneris - Armands Misus.

2008./2009. gada sezonā identiski - ceturtdaļfinālā sērijā ar 0:2 tika atzīts “Barons/LMT” vienības pārākums, kopvērtējumā otro gadu pēc kārtas paliekot 6. vietā. Galvenais treneris - Oļegs Okulovs.

2009./2010. gada sezonā tika izcīnīta 5. vieta, ceturtdaļfinālā ar 0:2 piekāpjoties BK “Valmiera” vienībai. Galvenais treneris - Armands Misus.

2010./2011. gada sezonā tika izcīnīta 3. vieta, apspēlējot “Barons/O!Karte” komandu ar 3:0 sērijā. Galvenais treneris - Agris Galvanovskis.

2011./2012. gada sezonā atkārtoti tika izcīnīta 3. vieta, sērijā ar 3:0 uzvarot “Latvijas Universitātes” komandu. Galvenais treneris - Agris Galvanovskis.

Pēc šiem sasniegumiem komandai tiek piesaistīts jauns sponsors - Triobet, kas kļūst par ģenerālsponsoru, tāpēc arī komandas nosaukums tiek mainīts no "Liepājas Lauvas" uz "Liepāja/Triobet", un ar šādu nosaukumu komanda joprojām piedalās LBL un BBL organizētajās sacensībās.

2012./2013. gada sezonā paliekam ārpus ceturtdaļfināla un kopvērtējumā komanda ierindojās tikai 9. vietā. Galvenais treneris sākotnēji - Guntis Endzels, ko pēc neilga laika nomainīja Kaspars Mājenieks.

2013./2014. gada sezonā ierindojāmies 6. vietā, ceturdaļfinālā ar 1:3 piekāpjoties BK “Jēkabpils” vienībai. Galvenais treneris - Uvis Helmanis. Treneris paliek komandā arī uz 2014./2015. gada sezonu.

2014./2015. gada sezonā pirmo reizi kluba vēsturē tiek izcīnīta uzvara BBL kausa izcīņā un sezonas garumā komanda demonstrēja ļoti augstvērtīgu sniegumu arī Latvijas Basketbola līgā, pieskaitot liepājniekus pie vieniem no galvenajiem favorītiem uz zelta medaļām. Sezonas noslēgums gan nebija tik iepriecinošs un cīņā par bronzas godalgām nācās atzīt BK “Jēkabpils” komandas pārākums ar 1:3, tādējādi sezonu noslēdzot 4. pozīcijā. Galvenais treneris - Uvis Helmanis.

2015./2016. gada sezonā "lauvas" Latvijas Basketbola līgā aizraujošā cīņā par 3.vietu bronzas sērijā piekāpās titulētajai BK "Ventspils" vienībai, izcīnot 4.vietu LBL. "Liepāja/Triobet" ventspilniekiem pusfināla sērijā zaudēja ar 2-3. Savukārt, Baltijas Basketbola līgā šajā sezonā liepājnieki spēja aizcīnīties līdz čempionāta ceturtdaļfinālā, kurā diemžēl divu spēļu summā nācās atzīt "TU/Rock" komandas pārākumu, nekvalificējoties turpmākai cīņai par medaļām BBL.

Noslēdzoties sezonai, beidzās arī trīs gadus ilgusī sadarbība ar komandas galveno treneri Uvi Helmani. Viņa vietā jaunajā 2016./2017. gada sezonā pie komandas vadības grožiem atkārtoti stājās bijušais komandas galvenais treneris Agris Galvanovskis, kura vadībā liepājnieki jau reiz tikuši pie medaļām nacionālajā čempionātā.

2016./2017. gada sezonā basketbola komanda „Liepāja/Triobet” Olybet Latvijas basketbola līgas pamatturnīru noslēdza 6.vietā, nodrošinot vietu izslēgšanas turnīrā. „Play-off” liepājnieku pretinieki bija aizvadītās sezonas čempione BK „Valmiera”. Valmiera abu komandu duelī bija pārāka un piecu spēļu sērijā uzveica „lauvas” ar 3:2, izslēdzot liepājniekus no tālākas dalības čempionātā.

Triobet Baltijas basketbola līgā liepājnieki aizspēlējās līdz „play-off”. Ceturtdaļfinālā „triobetieši” par vietu pusfinālā sacentās ar „Pieno Žvaigždes” komandu, kurai divu spēļu summā piekāpās un noslēdza dalību Triobet BBL.

vesture1

 

"VEGA 1/LIEPĀJA"

Sieviešu basketbola komanda sākotnēji tika dibināta ar nosaukumu „Liepājas Papīrs” un tas notika 2011.gadā. Savā pirmajā debijas sezonā tika izcīnīta 4.vieta Latvijas Sieviešu basketbola līgā galvenā trenera Armanda Misus vadībā.

2012./2013. gada sezonā komanda startēja ne tikai Latvijas Sieviešu Basketbola līgā, bet arī apvienotajā Latvijas - Igaunijas sieviešu basketbola čempionātā. Galvenā trenera Armanda Misus vadībā tika izcīnīta 3.vieta Latvijas Sieviešu basketbola līgā, bet Latvijas - Igaunijas sieviešu basketbola čempionāts tika noslēgts 5. pozīcijā.

Pēc šiem sasniegumiem komandai tiek piesaistīts jauns sponsors - Vega 1, kas kļūst par ģenerālsponsoru, tāpēc arī komandas nosaukums tiek mainīts no "Liepājas Papīrs" uz "Vega 1/Liepāja", un ar šādu nosaukumu komanda joprojām piedalās LSBL un Nordea organizētajās sacensībās.

2013./2014. gada sezonā komanda Latvijas Sieviešu Basketbola līgā un Nordea Basketbola līgas ietvaros finišēja 4. vietā. Galvenais treneris - Armands Misus. Treneris paliek komandā arī uz šo 2014./2015. gada sezonu.

2014./2015. gada sezonā komanda Latvijas Sieviešu Basketbola līgā finišēja 5. vietā. Savukārt apvienotās Latvijas – Igaunijas basketbola līgas ietvaros komanda izstājās ceturtdaļfinālā, atzīstot “RSU/Merks” komandas pārākumu. Galvenais treneris - Armands Misus.

2015./2016. gada sezonā komanda "Vega1/Liepāja" Latvijas Sieviešu Basketbola līgā trenera Armanda Misus vadībā pirmo reizi vēsturē sasniedza Latvijas līgas finālu. LSBL fināla sērijā liepājnieces ar 0-3 atzina komandas "TTT/Rīga" pārākumu, čempionātā izcīnot augsto 2.vietu un kaklā karot godam nopelnītās sudraba medaļas. Savukārt, apvienotajā Latvijas - Igaunijas līgā, Liepājas basketbolistes čempionātu noslēdza labāko trijniekā, Tallinā pārspējot vietējās čempiones "1182 Tallinn", tādējādi aizcīnoties līdz 3.vietai un bronzas medaļām.

2016./2017.  gada

vesture2